Nezbedný zajko Ušiačik

Nezbedný zajko Ušiačik

Kde bolo, tam bolo, bol raz zajko Ušiačik, ktorý bol veľmi nezbedný. Behal, skákal, vystrájal, jašil sa, bláznil a vymýšľal kadejaké šibalstvá. Zajkova mamka ho veľmi karhala, ale zajko nepočúval a vždy si spravil po svojom.

Jedného dňa mamka Zajačica zobrala svoje detičky na výlet do lesa. Ušiačik hneď behal hore-dole a kade-tade. Mamka Zajačica naňho zbytočne kričala, aby si dával pozor, aby neliezol na nebezpečné miesta.

Ušiačik mamku vôbec nepočúval a vyšplhal sa na veľký strom. Poskakoval po konárikoch sem a tam ako nejaká veverička. Mamka naňho nestihla ani poriadne skríknuť a zajko Ušiačik už padal z konára dole na zem, priamo na hlavu.

Mamka Zajačica utekala nezbednému Ušiačikovi na pomoc. Zajačik rýchlo vstal, oprášil sa a cítil ako sa mu točí celá hlavička. Obzrel sa okolo seba a hneď zbadal svoju mamičku a za ňou svojich zajačích súrodencov.

Zrazu sa všetky zajačiky začali veľmi smiať. Ušiačik sa na nich nechápavo pozeral. Zajačiky sa smiali preto, že pri páde zo stromu dole na zem, Ušiačikovi ostalo jedno uško zvesené dole a vyzeral naozaj veľmi smiešne. Ušiačik spustil veľký plač, pretože sa mu všetci smiali. Aj keď sa veľmi snažil, uško si nevedel vyrovnať.

Mamka Zajačica ho upokojovala, ale zároveň troška karhala, pretože ju nepočúvol. Zobrala obväz, ktorý mala v batôžku a obviazala mu uško. Sľúbila mu, že sa mu uško rýchlo zahojí, ale musí ju počúvať. Zajko Ušiačik sľúbil, že už bude dobrý a poslušný.

Zajkovi sa uško skutočne rýchlo uzdravilo a Ušiačik naozaj dodržal, čo sľúbil a stal sa poslušným zajkom.

Autor: Petra :-)

Podobné rozprávky

Poradňa